Чий iPhone: Прокуратура теж зацікавилась айфонами, які вилучили на КПП "Ужгород" (ФОТО)

Чий iPhone: Прокуратура теж зацікавилась айфонами, які вилучили на КПП "Ужгород" (ФОТО)

Наразі зареєстровано 2 кримінальні провадження за ч.1 ст. 212 КК України, тобто ухилення від сплати податків.

Як раніше писало Mukachevo.net на початку вересня митники пункту пропуску "Ужгороді" вилучили великі 2 партії товарів марки Apple, серед яких були не лише відомі телефони, а й ноутбуки, годинники та навушники. У першому випадку, українець намагався приховано провезти 229 одиниць техніки марки Apple. А згодом було затримано ще одну партію з 82 ґаджетами. Об этом сообщает bim-bo.in.ua со ссылкой на СМИ.

Редакція Mukachevo.net неодноразово цікавилась у ДФС Закарпаття чи визначили експерти вартість конфіскованої техніки, але відповіді так і не було.

Сьогодні ж стало відомо, що прокуратура Закарпаття відкрила провадження по даним випадкам.

"На початку вересня 2019 року, прокуратурою Закарпатської області зареєстровані два кримінальні провадження за інформацією, яка може свідчити про умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах (ч.1 ст. 212 КК України). Наразі ці два провадження об’єднані у одне, досудове розслідування у якому здійснюють слідчі податкової міліції Закарпатської області. Прокуратура області забезпечує процесуальний контроль за ходом слідства", — зазначили Mukachevo.net у прокуратурі.

Тепер, у рамках відкритого провадження, орган досудового розслідування просить суд отримати доступ до техніки, яка зараз знаходиться у митників, і передати її на експертизу для встановлення суми збитків до держбюджету від несплати митних платежів.

У прокуратурі пояснюють, справою зацікавились через те, що розмір ухилення від податків може бути більше ніж на 960 500 грн, а це вже кримінальна відповідальність, а не адміністративна.

"Якщо ця сума за результатами експертизи не підтвердиться і не виявляться інші факти, які підпадають під кваліфікацію за іншими статтями ККУ, то провадження очевидно, що буде закрите", — розповідають у прес-службі.

Тим часом, у ДФС Закарпаття розповіли, що у їх випадку, митниця складає протокол і направляє його на розгляд суду, який вже повинен вирішити долю Айфонів та інших ґаджетів.

Mukachevo.net

Джерело статті: “http://www.mukachevo.net/ua/news/view/627316”